Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Sali Berisha bën thirrje për protestë: Nga sheshi në shesh kundër dhunës policore!

spot_img

Lajme të ngjashëm

0b396213be6c4216aa2d02ea70900712

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje për të dalë në protestë, sërish sot në orën 18:00.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha shkruan se njerëzit duhet të protestojnë kundër dhunës së policisë.

Ai madje ka postuar edhe një poster, ku u bën thirrje prindërve, mësuesve, prindërve, gazetarëve dhe aktivistëve të teatrit që t’i bashkohen protestës.

“Sot ne ora 18:00 Shqiperia ne proteste: Nga sheshi ne shesh kunder dhunes policore!” shkruan Berisha.

 
sali_berisha.jpg

Më shumë

spot_img