Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sali Berisha akuzon Ramën: Edvin Hajduti është armiku i mësuesit shqiptar, gjatë qeverisjes time rrogat u rritën nga 120-150%

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e908d80c00d7e731c71767af6a2ecb67

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Rama se është armiku kryesor i mësuesve.

Në një postim në rrjetet sociale Berisha shprehet se sot mësuesit shqiptarë janë me rrogat më të ulta në rajon.

Ai thotë se gjatë qeverisjes së tij në vitet 2005-2013, rrogat e mësuesve u rritën me 120-150%, ndërsa akuzon Ramën se për shkak të shndërrimit të shkollave në “bomba biologjike”, qindra prej tyre u infektuan me COVID-19.

“Mesuesit shqiptare sot kane nje armik dhe ky eshte Edvin Hajduti. Per shkak te qendrimit te tij ndaj arsimit, ata, nga mesuesit me rrogat me te larta ne rajon qe ishin ne vitin 2013, jane sot mesuesit me rrogat me te ulta ne rajon dhe ne Europe.

Ne vitet 2005-2013 rrogat e mesuesve u rriten 120-150% kurse sot per shkak te ngrirjes se rrogave dhe inflacionit mesuesit marrin 30% me pak se ne 2013.

Perveç kesaj, per shkak te shnderrimit te shkollave nga mungesa e kushteve ne bomba biologjike, qindra e qindra mesues ne Shqiperi u infektuan dhe dhjetra prej tyre rane ne krye te detyres tre here me shume se sa ne çdo vend tjeter te botes.

Ju ftoj te ndiqni dhe shperndani sipas deshires kete video. Sb”, shkruan Berisha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img