Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Sali Berisha: 110 vjet më parë etërit e Pavarësisë kaluan Kanalin për mbështetje, sot shqiptarët të përzënë nga Rama

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ndarë në llogarinë e tij dy foto të ndryshme, por që sipas tij tregojnë se historia përsëritet. Në foton e parë janë etërit e Pavarësisë që kaluan La Manshin për mbështetjen e Shqipërisë, ndër në të dytën emigrantët me gomone.

“Historia perseritet por.. 110 vjet me pare eterit e Pavaresise kaluan Kanalin per te kerkuar mbeshtetje Shqiperine. Pas 110 vitesh rinia shqiptare dyndet ne Kanal e perzene nga Edi Rama nga vendi i tyre! Turp”, shkruan Berisha dhe ndan foton e mëposhtme.

Më shumë


spot_img

spot_img