Saimir Tahiri, vizitë në Shtëpinë e Bardhë

Publikuar tek: politike, më 10:59 18-02-2015 Saimir Tahiri, vizitë në Shtëpinë e Bardhë

Një takim i nivelit të lartë për luftën kundër ekstremizmit do të zhvillohet nga Shtëpia e Bardhë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Presidenti Barack Obama do të kryesojë këtë takim ku do të marrë pjesë edhe ministri ynë i Brendshëm Saimir Tahiri si dhe ai i Kosovës, Skënder Hyseni. Qëllimi i këtij takimi është gjetja e menyrave efikase për të luftuar ekstremizmin si dhe parandalimin e anëtarësimit të të rinjve që i bashkohen grupeve ekstremiste.

Takimi do të zhvillohet në Departamentin Amerikan të Shtetit, ditën e enjte, 19 shkurt 2015.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020689964294434
array(1) { ["section"]=> string(46) "saimir-tahiri-vizite-ne-shtepine-e-bardhe-3721" }