Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
15 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Saimir Tahiri paraqitet sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të paraqitet sot në mesditë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Në orën 12:30 Tahiri do të shoqërohet dhe  nga avokati i tij Maks Haxhia.

Mësohet se ish-ministri do të dorëzojë dokumente të tjera nga Italia.

Gjithashtu bëhet me dije se këto dokumente, sipas tij,  faktojnë se Tahiri nuk është pjesë e grupit Habilaj.

Kujtojme se Krimet e Rënda kanë shtyrë hetimet për Tahirin deri në muajin janar, lidhur me akuzat për përfshirje në tafikun e drogës me bandën ‘Habilaj’.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img