Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Saimir Strati fiton rekordin e 9-të Guinness me mozaikun e Nënë Terezës (Foto-Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Stratit iu desh gati një muaj për ta përfunduar këtë mozaik në Muzeun Kombëtar të Kosovës ku do të qëndrojë për publikun, shkruan Newsbomb.al.

Duke folur për emigrantët, Strati tha: “Vetëm humanizmi i Nënë Terezës mund t’i shpëtojë ata”.

Ai shpjegoi pse kishte zgjedhur ta realizojë këtë mozaik me kapëse.

“Në Samitin e G-20 kam parë shumë kapëse për letra. Po ato letra ende nuk kanë sjellë paqe dhe jetë më të mirë në tokë”. /Newsbomb.al

Më shumë

spot_img