Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Saga e vdekjeve të mistershme të oligarkëve rusë, menaxheri i Gazprom bie nga shkëmbi dhe humb jetën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Javët e fundit ka pasur shumë raste të oligarkëve apo zyrtarëve rusë që janë zhdukur në rrethana të paqarta. Andrei Krukovski, menaxher i Gazpromit rus i është shtuar sagës së këtyre vdekjeve të mistershme.

Lajmi u përhap nga media ruse në Poloni dhe më pas në mediat ndërkombëtare. Krukovski dyshohet se vdiq kur ra nga një shkëmb në Soçi, vendi i famshëm për Lojërat Olimpike Dimërore 2014 dhe vendi ku u ndërtua resorti i skive në pronësi të gjigantit rus Gazprom.

albsig

37 vjeçari ishte drejtori i objektit dhe autoritetet hetuan menjëherë vdekjen e tij. Vdekja e 100-të e lidhur me gjigantin rus, që i shtohet vdekjeve të shumta mes oligarkëve në mbarë botën.

Andrei Kukovski vdiq 1 majin e kaluar, por lajmi u publikua vetëm sot. Sipas raporteve paraprake, menaxheri i Gazprom, drejtor i vendpushimit të skive Krasnaya Polyana, ra nga një shkëmb në Soçi.

Resorti Gazprom

Ai ishte rrugës për në kalanë Aczipse, por ra në një shkëmb. Menaxheri i gjigantit rus të gazit u dërgua me urgjencë në spital por nuk mundi të jetonte. Konfirmimi i vdekjes tragjike të Krukovskit erdhi edhe nga burime zyrtare ruse.

Agjencia e lajmeve në Moskë, Tass, lëshoi ​​një shënim i cili u mor nga të gjitha mediat vendase dhe ndërkombëtare. “Menaxheri i përgjithshëm i resortit Krasnaya Polyana, Andrei Alekseevich Krukovsky, ka ndërruar jetë tragjikisht”, shkruajnë ata. “Ai i donte malet dhe gjeti paqen atje. Tragjedia ndodhi në rrugën për në kalanë Akzepsinskaya”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img