Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Safet Gjici njofton binjakëzim me Bashkinë e Lubekut të Gjermanisë: Do ndërtojmë impiantin për përpunimin e ujërave të zeza

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Kukësit Safet Gjici, ndodhet Gjermani për nënshkrimin e marrëveshjes së binjakëzimit me bashkinë e Lubekut. Gjici thotë se nga kjo marrëveshje do të bëhet i mundur ndërtimi i një impianti për përpunimin e ujërave të zeza.

“Jam shume i lumtur për nënshkrimin e marrëveshjes së binjakëzimit me bashkinë Lübeck me kryetarin z. Jan Lindenau. Kjo është një marrëveshje shumë e rëndësishme për bashkinë Kukës, ku do të na ndihmojë në:

  • Ndërtimin e një impianti për përpunimin e ujërave të zeza,duke zgjidhur njëherë e mirë problemin e menaxhimit të ujërave të zeza.
  • Menaxhimi i integruar i mbetjeve.
  • Jam i sigurtë që kjo marrëveshje bashkëpunimi do konsolidojë një marrdhënie të qëndrueshme miqësie dhe zhvillimi midis dy popujve tanë”, shkruan Safet Gjici.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img