Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Safet Gjici në delir: Edhe Gjermania s’i ka bërë këto investime

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë Kukës, Safet Gjici sot në  një komunikim për media u ka bërë thirrje qytetarëve që të ndërgjegjësohen në lidhje me pastrimin e mjedisit.

E teksa shprehej se bashkia pastron çdo ditë qytetin, ai është shprehur se këtë investim nuk e kanë bërë as në Gjermani.

Madje ai është shprehur se këtë ia kanë konfirmuar edhe emigrantët që vijnë nga Gjermania.

“Ne po pastrojmë përditë. Që kur kemi marrë Bashkinë i kemi dhënë përparësi qytetit. Edhe njësive adminisrtrative. Mirëpo investimi që është bërë këtu në lagjen 4, 5, 6 që është edhe siç bëjnë disa që vijnë edhe nga Gjermania. Edhe Gjermania s’e ka hedhur këtë investim. Nuk dua të them se krahasohemi me Gjermaninë se është shumë i madh. Vetëm një shembull për të treguar ndërgjegjësimin e  qytetarëve. Ja ku janë koshat dhe ja ku i hedhin plehrat” tha në fjalën e tij Gjici.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img