Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Safet Gjici jep ALARMIN: Vija e zjarrit përreth tunelit është 3.5 km, as helikopteri nuk e fiku dot. Jemi në vështirësi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici ka ngritur alarmin sa i takon situatës aktuale në tunelin e Kalimashit.

Ai tha për emdiat se vija e zjarrit sipër tunelit është 3.5 kilometra e gjatë, saqë dhe helikopteri e kishte të pamundur ta fikte.

Në ndihmë të situatës kanë shkuar forca policore nga Lezha dhe Shkodra. Janë nisur Forcat e Armatosura tonat dhe FSK-ja e Kosovës. Është krijuar trafik i madh automjetesh.

Safet Gjici: Kjo situatë vijon prej 5 ditësh. Kemi organizuar 150 forca për fikjen e zjarrit ndërsa po presim dhe ndihma nga Kosova. Jemi duke punuar për të izoluar flakët. Fatmirësisht se nga zjarri pranë tunelit nuk rrezikohen banesat. Në këto momente situata paraqitet e vështirë. Vija e zjarrit pranë tunelit është 3.5 km. Helikopteri e pati të pamundur t’i shuajë flakët ndërsa janë nisur dhe forcat e armatosura.

LEXO EDHE: ALARM i kuq në Kalimash, era po përhap flakët dhe rrezikon të bllokohet tuneli, shkojnë 5 zjarrfikëse nga Kosova

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img