Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Safet Gjici “i fiksuar” me blinin: Hiqni plepat se janë të rrezikshëm. I gjithë Kukësi të mbillet me blin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

730344fcae8765004898d3c26f386a01

Kryebashkiaku socialist i Kukësit, Safet Gjici ka ndërmarrë një fushatë të pazakontë, për të mbjellë masivisht pemë blini në këtë qytet.

Teksa ka marrë pjesë në mbjelljen e disa pemëve të blinit në një kopësht në Kukës, Gjici ka urdhëruar që i gjithë qyteti të mbillet me blin, madje të hiqen edhe plepat pasi sipas tij nuk sjellin asgjë të mirë, raporton newsbomb.al.

“Besim, të gjithë qytetin e Kukësit vetëm me blin. Të na mbështesni në këtë fushatë madhore. Ta mbushim të gjithë Kukësin me blin. Siç ke mbjellë 20 blina këtu, në të gjitha çerdhet dhe kopështet blina. Do t’i heqim edhe plepat, nuk sjellin ndonjë aromë, nuk e pastrojnë qytetin, janë të rrezikshëm. Ndërsa blinin e dimë ne cilësitë që ka, e pastrojnë dhe ajrin dhe të gjitha. Besim lulishtet, s’ka më gjumë. Ata që flenë le të rrijnë në gjumë, ne vazhdojmë. Blina, vetëm blina, do fillojë tani fushata e mbjelljes. Ato plepat me i heq”, deklaroi Gjici.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img