Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Sa shumë mungesa ndaj Andorrës, FSHF konfirmon mungesën e Brojës për shkak dëmtimi, grumbullohet sulmuesi i TIRANËS

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kombëtarja shqiptare ka mbërritur ditën e sotme në Shqipëri pas sfidës ndaj Anglisë dje të humbur me rezultatin e thellë 5-0. Kuqezinjtë do të nisin stërvitjen për takimin ndaj Andorrës që do të luhet ditën e hënë më datë 15 nëntor.

FSHF përmes një postim në faqen zyrtare ka konfirmuar se lista e Kombëtares ka pësuar ndryshime pasi ka shumë mungesa. Kumbulla, Bare, Veseli dhe Broja janë larguar për shkak dëmtimi, Cikalleshi, Gjasula dhe Ismajli janë të pezulluar. Trajneri Reja ka vendosur që të grumbullojë 3 lojtarë të tjerë, Ernest Muçin nga U-21, Taulant Seferin, sulmuesin e Tiranës dhe Enis Çokaj, mesfushorin e Lokomotivës së Zagreb.

Postimi I FSHF-së:

Lista e Kombëtares shqiptare pëson sërish ndryshime në prag të ndeshjes së fundit të eliminatoreve të Botërorit “Katar 2022” ndaj Andorrës. Për shkak të dëmtimeve dhe kartonëve në ndeshjen ndaj Anglisë skuadrës do t’i bashkohen që këtë të shtunë tre lojtarë. Ernest Muçi, Enis Çokaj dhe Taulant Seferi janë ftuar nga trajneri Edoardo Reja për ndeshjen e datës 15 nëntor ndaj Andorrës dhe do të bashkohen menjëherë me skuadrën.

Listës së mungesave i shtohet edhe sulmuesi Armando Broja, i cili gjithashtu nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjen me Andorrën. Broja u bashkua me skuadrën në stërvitje një ditë para ndeshjes me Anglinë, ku iu nënshtrua testeve mjekësore dhe zhvilloi një seancë të veçuar stërvitore për të parë gjendjen e kaviljes. Lojtari ka ndjerë përsëri dhimbje dhe pas përfundimit të ndeshjes me Anglinë në “Wembley” ka kërkuar të rikthehet pranë klubit të tij për të vazhduar terapinë.

Mbrojtësi Marash Kumbulla dhe mesfushori Keidi Bare, të cilët u dëmtuan në ndeshjen me Anglinë, dot të largohen nga grumbullimi për t’u kthyer me klubet respektive e për të vijuar rikuperimin. Edhe mbrojtësi tjetër Frederik Veseli ka pasur probleme fizike pas ndeshjes dhe pas konsultimit me stafin mjekësor është konkluduar se e ka të pamundur të jetë i gatshëm për ndeshjen e së hënës.

Për shkak skualifikimi do të mungojnë edhe Klaus Gjasula, Sokol Cikalleshi dhe Ardian Ismajli, të cilët do të qëndrojnë pranë kombëtares për sfidën e fundit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img