Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Sa “shtëpi bari” janë zbuluar nga faturat e energjisë? Ja si përgjigjet shefi i narkotikëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shefi i narkotikëve në Policinë e Shtetit, Rezart Velmishi, ka folur në lidhje me luftën anti-kanabis në vend.

I pyetur nga gazetarja se sa raste të “shtëpive të barit” ka zbuluar policia përmes faturave të energjisë elektrike, Velmishi tha se në shumicën e rasteve janë qytetarët ata që kanë sinjalizuar fenomene të tilla.

Pjesë nga biseda në “Bardh a Zi”:

Gazetarja: Sa raste keni zbuluar nisur nga fatura e energjisë elektrike?

Velmishi: Nuk mund të diskutojmë në këtë mënyrë pasi nuk do presim që të rritet fatura. Indikatori kryesor është bashkëpunimi me qytetarët. Jo në pak raste qytetarët kanë sinjalizuar. Kemi një kategori të caktuar që ne i kemi monitoprim

Gazetarja: Si i monitoroni?

Velimishi: Po në forma dhe metodat që ne përdorim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img