Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Sa ishte kthyer nga Spanja, del VIDEO e vrasjes së Delon Troqes në Vlorë: Ulën xhamin dhe zbrazën karikatorin e kallashnikovit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Video që do të shihni më poshtë janë pamjet e siguruara nga mediat, të vrasjes së 38-vjeçarit Delon Troqe.

Ky i fundit ishte kthyer nga Spanja në 16 mars të këtij viti dhe kishte filluar të punonte me skaf me turista. Në video shihet një makinë e zezë me portbagazh që ecën me ngadalë afër servisit ku po qendronte viktima me vëllain e tij dhe të tjerë.

Lexo edhe: U vra me 15 plumba në Vlorë, familjarët e 35-vjeçarit rrahin mjekët e spitalit

Është ulur xhami i makinës dhe drejt tij është qëlluar me breshëri kallashnikovi. Më pas autorët janë larguar me shpejtësi, duke mos mundur të arrestohen nga policia edhe sot e kësaj dite.

Makina e atentatit së bashku me dy kallashnikovë brenda u gjet e djegur duke ulur kështu mundësinë për prova të vlefshme. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e 21 majit 2021.

Lexo edhe: “Erdhi ambulanca erdhi; O ju q**sha motrat”, VIDEO e Vlorës: Familjarët e 38 vjeçarit të ekzekutuar shpërthejnë në britma dhe lot

Lexo edhe: DETAJE/ U ekzekutua në prani të vëllait, Delon Troqe baba i një fëmije, kushëriri i zhdukur që në 2018 (Ja postimi i fundit në Facebook)

Më shumë

spot_img
spot_img