Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
73 %
0kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
36 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Sa fiton DUA LIPA? Nga nëntori 2021 deri në prill, llogaritet 47 milionë euro të ardhura, tani pritet vetëm “Sunny Hill Festival”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komuniteti shqiptar, këtej dhe matanë kufirit, u përfshi nga debatet e ethshme për Sunny Hill Festival që organizohet nga babai I këngëtares Dua Lipa.

Më në fund, të gjitha palët gjetën paqe dhe Dua do ta organizojë festivalin dhe në Prishtinë dhe në Tiranë. Por sa fiton Dua Lipa nga koncertet? Sipas tabelës së Billboard, botuar nga revista Monitor, Dua Lipa siguroi 47 milionë euro të ardhura nga nëntori 2021 deri në prill 2022, duke u renditur në vendin e 12-të.

albsig

spring

Këto të ardhura u gjeneruan nga 39 shfaqje me 511 mijë pjesmarrës. Fitimi mesatar për një shfaqje llogaritet 1.2 milionë dollar. Sipas revistës Monitor, Dua Lipa rezulton të ketë shitur 13 mijë bileta për një natë me një cmim mesatar 92 dollarë. Sunny Hill Festival do të zhvillohet për tre ditë me radhë në fillim të gushtit në Prishtinë dhe në fund të atij muaji në Tiranë.

Si festival ka marrë një shtrirje ndërkombëtare dhe ka shumë të rinj që ndjekin koncertet e Duas, duke e kthyer këtë edhe në një mundësi të madh për turizmin. Meqë u krijua konfuzion për vendin se ku do të mbahet festivali, vetëm tani do të fillojë puna nga organizimi për shitjen e biletave në të dy kryeqytetet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img