Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Sa filxhanë kafeje rrisin kolesterolin, studimi: Cila lloj e kafesë është më e rrezikshme?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d15f8cbde394453cf83cd74b09da5822

Në një studim novator gjenetik, studiuesit në Universitetin e Australisë së Jugut zbuluan se konsumi i kafes për një kohë të gjatë, më shumë se gjashtë gota në ditë, mund të rrisë sasinë e lipideve në gjak dhe për këtë arsye të rrisë rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare.

Më e rëndësishmja, ky korrelacion është pozitiv dhe varet nga dozimi, që do të thotë se sa më shumë kafe të pijë, aq më i madh është rreziku i sëmundjes kardiovaskulare. Rezultatet e studimit u botuan në Clinical Nutrition.

Shkencëtarët kanë diskutuar gjerësisht pro dhe kundra kafesë në vitet e fundit dhe kanë mbuluar shumë terren me të dhënat e deritanishme, por është e rëndësishme të kuptohet plotësisht se si një nga pijet më të konsumuara në botë mund të ndikojë në shëndetin tonë.

Për të arritur në këto përfundime, studiuesit përdorën të dhëna nga 362,571 pjesëmarrës në britani, të moshës 37-73 vjeç, dhe kryen një analizë të hollësishme.

“Në këtë studim, ne pamë korrelacionet gjenetike dhe fenotipike midis konsumit të kafesë dhe profileve lipidike të plazmës, kolesterolit dhe yndyrnave në gjak, duke gjetur prova se konsumimi i rregullt i kafesë kontribuon në një profil të padëshirueshëm të lipideve që mund të rrisë rrezikun. Për zemrën”,- thotë studiuesja në Universitetin e Australisë së Jugut dhe profesoresha Elina Hyppönen dhe shton:

“Nivelet e larta të lipideve në gjak janë një faktor i njohur rreziku për sëmundjen e zemrës, dhe pasi fasulet e kafesë përmbajnë një përbërje shumë të fuqishme që mund të rrisë kolesterolin, cafestol, ishte e rëndësishme t’i shikonim ato së bashku.”

Kafestoli përmbante kryesisht në varietete të tilla si kafe franceze dhe greke, por edhe në ekspres. Në të kundërt, kafeina ka pak ose aspak kafe në kafenë e filtruar dhe të çastit, kështu që për sa i përket efektit të saj në lipide, kjo kategori e kafesë konsiderohet më e mirë.

“Implikimet e këtij studimi ka të ngjarë të jenë të gjera. Sipas mendimit tim, është veçanërisht e rëndësishme për njerëzit që kanë kolesterol të lartë ose shqetësohen nga sëmundjet e zemrës të zgjedhin me kujdes llojin e kafesë që konsumojnë”,- përfundon eksperti.

Më shumë

spot_img
spot_img