Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

‘Sa dola nga Ushtaraku’, përlotet aktivistja e dhunuar nga policët: Kam djegie, ishalla s’kam hemoragji të brendshme (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

050be0830dbaddee88f478dcedd3c0cb

Mes qytetarëve që u morën me forcë e dhunë nga policia sot në Sheshin Skëndërbej, është edhe aktivistja Ina Kurti, cila kishte dalë të protestonte si për masat ndaj Covid dhe për Teatrin Kombëtar.

Përmes një video të shpërndarë në faqen e saj në facebook, ajo thotë se nuk ka marrë trajtimin e duhur në Spitalin Ushtarak të Tiranës. Mes lotësh ajo thotë se nuk ndihet mirë, ka dhimbje koke dhe djegie, dhe shpreson të mos ketë hemorragji të brendshme.

“Të dashuar miq, shokë ,familjarë dhe bashkëatdhetar. Ju faleminderit shumë për mesazhet (përlotet). Sapo kam dalë nga Spitali Ushtarak ku më bënë vizitën, po s’më kanë matur temperaturën, kam një djegie të brendshme, ishalla nuk është hemorragji. Kam një dhimbje koke shumë të madhe. Doktorët atje nuk kishin të gjitha mjetet për të më fashuar dorën e dëmtuar dhe më dhanë receta, pomada. Ishalla me kaq. Këtu mbaroi. Ju faleminderit shumë. Mos u shqetësoni, faleminderit. ”- thotë Ina Kurti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img