Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

S’mban më Berisha: Faqezi Edvin Kristaq Rama dhe Xhafa i drogës mashtruan si derra, shqiptarët ta marrin nga zyra e ta hedhin në Lanë këtë qelbësirë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha me të dalë nga salla e Parlamentit ka bërë një deklaratë të fortë para gazetarëve duke sulmuar ashpër Ramën e Xhafajn.

Berisha i bëri thirrje shqiptarëve ta hedhin “Ramën në Lanë” pasi sipas tij kryeministri po “qelb Shqipërinë e Ballkanin”.

FJALA E PLOTË E BERISHËS:

Dita e sotme e parlamentit është dita faqezi e Edvin Kristaq Ramës dhe dita e fatzi Xhaf drogës, Xhafa i drogës dhe faqezi Rama mashtruan dje si derra, si të pafytyrë kombin shqiptar dhe komunitetin ndërkombëtar. Ky faqezi për të mbrojtur vëllain e tij Olsi gënjeu u bë dhe kryeksperti i zërit dhe deklaroi brenda natës se ajo është një audio e pavërtetë. Ka ndërmarrë një akt terrorist ndaj dëshmitarit X por harron ky faqezi, se zinxhiri i dëshmitarëve është i pafund dhe provat janë autentike, kështu që s’mbetet gjë tjetër veçse shqiptarët ta kërrjenë nga zyra ta hedhin në Lanë si një qelbësirë që po qelb Shqipërinë dhe Ballkanin.

Më shumë

spot_img