Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

S’kanë të ndalur deputetët e Kosovës, hedhin sërish gaz lotsjellës në Parlament. Ndërpritet seanca

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

S’kanë të ndalur deputetët në Kosovë. Sërish sot ata kanë hedhur gaz lotsjellës në sallën ku po zhvillohej seanca plenare, duke detyruar kryeparlamentarin Kadri Veseli që të ndërpresë punimet.

Aktualisht deputetët kanë lënë sallën për të bërë disa minuta pushim dhe për t’u rikthyer sërish në seancë.

Ditë më parë nënkryetari i Kuvendit Xhavit Haliti debatoi ashpër me liderin e Nismës Fatmir Limaj. Kjo ndodhi pasi, opozita hodhi sërish gaz lotësjellës në Kuvend duke e mbushur të gjithë sallën me tym.

Deputeti i Vetvendosjes Rexhep Selimi tha se protesta do të vazhdojë dhe se qeveria duhet të zhbllokojë të ardhmen. Ndërkohë që Haradinaj dhe Albin Kurti grisën posterat në Kuvend.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img