S’ka më Veneto Bank, Intesa Sanpaolo njofton blerjen e saj

Publikuar tek: ekonomi, më 11:05 30-06-2017 S’ka më Veneto Bank, Intesa Sanpaolo njofton blerjen e saj

S’ka më Veneto Bank, Intesa Sanpaolo njofton blerjen e saj.

Intesa Sanpaolo tashmë do të mirëpresë klientët dhe punonjësit e Veneto Bank në Shqipëri.

“Unë kam jetuar dhe punuar në Shqipëri për disa vite dhe jam i sigurtë se kjo blerje do të ndihmojë në zhvillimin e mëtejshëm të marrëdhënieve shumë të mira të biznesit mes Italisë e Shqipërisë” tha Silvio Pedrazzi, Drejtor Ekzekutiv, Intesa Sanpaolo Bank Albania Sh.a.

Intesa Sanpaolo operon në Shqipëri përmes 2 njësive:

-Intesa Sanpaolo Bank Albania me zyrat qendore në Tiranë dhe 31 Degë në të gjithë Shqipërinë

-Veneto Bank  me një rrjet prej 15 Degësh./ Newsbomb.al/ 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010180950164795
array(1) { ["section"]=> string(63) "s-ka-me-veneto-bank-intesa-sanpaolo-njofton-blerjen-e-saj-84517" }