Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“S’është e thënë ministër”, Malaj nuk fsheh dëshirën: Në qeverinë e re do më pëlqente të isha këshilltar ose drejtues i…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cc509a11139a0e2f30d72e3704eb10a0

Eksperti i ekonomisë Arben Malaj, pavarësisht se refuzoi ftesat për të garuar në zgjedhjet e 25 prillit, nuk e fsheh dëshirën për të dhënë kontributin e tij për këdo qeveri që do të dalë nga zgjedhjet.

 

Malaj, që mesa duket është “i lodhur” nga fushatat elektorale, tha se është i gatshëm të ofrojë eksperiencën për t’i ndihmuar qeverisë së ardhshme që të kapërcejë problemet ekonomike të krijuara nga pandemia e koronavirusit.

Ai tha në një intervistë në “News24” se do t’i pëlqente të ishte këshilltar, ose drejtues i ndonjë institucioni ekonomik, por jo detyrimisht ministër.

“Unë kontributin gjithmonë nuk e kam dhënë si individ, por si grup, si një ekip. Do të më pëlqente ose të isha këshilltar, ose të drejtoja një nga institucionet ekonomike, dhe jo vetëm të isha ministër”, u shpreh Malaj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img