Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

‘S’e godita për ta vrarë’, lirohet 20-vjeçari shqiptar në Selanik, tregon sherrin me të atin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është lënë i lirë 20-vjeçari shqiptar i arrestuar në Selanik si i dyshuar për vrasjen e babait të tij.

Ngjarja ndodhi më 16 Shkurt, por pas ekspertizës mjeko-ligjore rezultoi se i riu i dyshuar per vrajen e babait doli i pafajshëm.

Gjatë dëshimsë së tij, 20-vjeçari tregoi se  pas ngjarjes fshihet nje drame e madhe familjare, dhuna e vazhdueshme e babait të tij ndaj nënës dhe konsumimi i alkoolit.

Djali ka treguar se 48-vjeçari kishte shkuar tek kafja ku ishte ai dhe nisi të bënte sherr. 20 vjecari shton se tentoi ta shmangte, nuk iu pergjigj dhe u largua, por i ati nuk iu nda.

‘Une e godita 2-3 herë me grusht, por nuk mendoja se do të vdiste. Nuk e godita për ta vrarë”, ka thënë ai.

Dëshmia e të riut është pranuar si e vërtetë, pasi sipas eksperizës, babai kishte humbur jetën jo nga goditja, por nga problemet në zemër.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img