Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

“Rusisë i kemi dhënë dy rrugë”, Ambasada në Tiranë shpërndan mesazhin e sekretarit Blinken, për tensionet në Ukrainë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada Amerikane në Tiranë ka shpërndarë paraditen e kësaj të marte mesazhin e sekretarit Antony Blinken, për tensionet mes Rusisë dhe Ukrainës. Dy vendet mund të thuhet se janë në pragë të luftës, ndërsa faktori ndërkombëtar i ka bërë thirrje Rusisë të ndalë manovrat ushtarake.

“Ne i kemi dhënë Rusisë dy rrugë. Është rruga e diplomacisë dhe e dialogut…, por është edhe rruga e agresionit të saj të përsëritur dhe pasojave masive që ne e kemi ndërtuar tani për shumë javë,” ka thënë Sekretari Amerkan i Shtetit, Antony Blinken.

“Dhe nuk jemi vetëm ne që e themi këtë. G7-ta, ekonomitë kryesore demokratike në botë, kanë qënë të qarta për këtë. Bashkimi Evropian ka qenë i qartë për këtë. NATO ka qenë e qartë për këtë”, vijoi ai, thuhet në mesazhin e shpërndarë nga Ambasada në Tiranë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img