Rusia vijon me qindra viktima si pasojë e Covid-19, vetëm Brazili dhe SHBA më keq (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 14:58 26-05-2020 Rusia vijon me qindra viktima si pasojë e Covid-19, vetëm Brazili dhe SHBA më keq (SHIFRAT)

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të afektuarve nga koronavirusi në Rusi.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 174 persona, duke e çuar në 3807 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. Ndërkohë, numri i rasteve të reja në 24 orë vijon të mbetet i lartë.

Së fundmi janë regjistruar 8915 të infektuar, me një total prej 362.342 të infektuarish. Rusia zyrtarisht ndodhet e treta në të gjithë botën përsa i përket të prekurve, megjithëse numri i viktimave mbetet i ulët në krahasim me SHBA apo Brazilin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008012056350708
array(1) { ["section"]=> string(95) "rusia-vijon-me-qindra-viktima-si-pasoje-e-covid-19-vetem-brazili-dhe-shba-me-keq-shifrat-207877" }