Rusia sulmon bazën ushtarake amerikane në Siri

Publikuar tek: bota, më 16:42 22-07-2016 Rusia sulmon bazën ushtarake amerikane në Siri

Disa  aeroplanë ushtarakë rusë kanë bombarduar bazën e forcave amerikane në Siri.

Rusët kanë bombarduar një vend të lidhur me CIA-n, për të bërë presion mbi Shtëpinë e Bardhë në mënyrë që të dakortësohet  për një bashkëpunim ushtarak dhe të inteligjencës në Siri.

Sipas raportimeve ushtarët që mund të vdisnin nuk do ti prishnin marrëdhëniet e SHBA-së me Rusinë pasi Departamenti i Shtetit ka arritur një marrveshje.

Javën e kaluar Amerika dhe Rusia kanë arritur një marrëveshje që të kenë sulme ajrore mbi Al Qaeda.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Planifikuan sulme terroriste në Lojrat Olimpike “Rio2016”, arrestohen 10 persona
Loja Pokemon ‘’mpin’’ gazetarin në konferencë shtypi, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit e vë në vështirësi (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012629985809326
array(1) { ["section"]=> string(52) "rusia-sulmon-bazen-ushtarake-amerikane-ne-siri-47448" }