Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
53 %
2.6kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rusia po ndërton anijen e parë të fshehtë detare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rusia është duke ndërtuar luftanijen e parë të pajisur plotësisht me teknologji të aftësive luftarake, që e bën vështirë të zbulueshme.

Skeleti i anijes Mercury, e njohur edhe si “Projekti 20386”, tashmë është ndërtuar dhe anijet e para pritet t’u dërgohen forcave detare vitin e ardhshëm, raporton Reuters.

Anija luftarake do të jetë e armatosur me raketa lundrimi, raketa anti-ajrore dhe artileri, si dhe do të jetë në gjendje të kërkojë dhe shkatërrojë nëndetëset.

Rusia ka investuar shumë në flotën e saj në vitet e fundit, kjo pas shtysave të shtumta të Presidentit Vladimir Putin.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img