Rusia përfundimisht jashtë Lojrave Olimpike, RIO 2016

Publikuar tek: bota, më 11:06 21-07-2016 Rusia përfundimisht jashtë Lojrave Olimpike, RIO 2016

Atletët rusë përfundimisht nuk do të marrin pjesë në Lojrat Olimpike Rio 2016.

Kjo për shkak se Gjykata e Arbitrazhit për Sportin ka mbështetur vendimin për të përjashtuar sportistët rusë për shkak të dopingut të mbështetur nga shteti.

Sipas BBC Federata Atletike e Rusisë ka bërë një testi privat lidhur me përdorimin e dopingut dhe ka rezultuar se atletët e kanë marrë në masë këtë substancë.

Komiteti Olimpik në Rusi dhe 68 atletë kanë apeluar kundër këtij vendimi, megjithatë pas dëgjimit të të dyja palëve CAS ka marrë vendim e përjashtimit të atletëve rusë nga Rio 2016.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « May te Merkeli
Trump: Nëse zgjidhem president nuk do të mbështes anëtarët e NATO-s »
Article Logic
Execution time: 0.012906074523926
array(1) { ["section"]=> string(58) "rusia-perfundimisht-jashte-lojrave-olimpike-rio-2016-47291" }