Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

Rusët nuk ndalen, bombardojnë rafinerinë e naftës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Forcat ruse kanë kryer një sulm me raketa në një rafineri nafte në qytetin industrial Kremenchuk në Ukrainën qendrore, duke shkatërruar kapacitetin e saj të prodhimit dhe rezervuarët e karburantit.

Ky lajm u bë më dije nga ministria e Mbrojtje të cilët gjithashtu thanë se forcat ruse gjithashtu një avion ukrainas Su-27 në rajonin e Kharkiv.

Kjo vjen pasi Ukraina thanë se forcat e saj kanë rimarrë fshatra nga trupat ruse në veri dhe veri-lindje të Kharkiv, duke i shtyrë ato drejt kufirit.

Ushtria ruse qëlloi fuqishëm në qytetin Dergachiv në rajon, ku ishte vendosur një seli humanitare. Si pasojë e këtij sulmi fatkeqësisht kanë humbur jetën dy persona, ndërkohë katër të tjerë mbetën të plagosur.

“Në këtë drejtim, sot nuk do të ketë ndihmë humanitare”, tha në një deklaratë Këshilli Bashkiak i Dergachiv.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img