Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Rusia nuk ndal hakmarrjen, dëbon punonjësit e ambasadës bullgare në Moskë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Moska vijon hakmarrjen ndaj vendeve”jomiqësore”. Rusia ka dëbuar punonjësit e ambasadës bullgare, ndërsa lajmi është konfirmuar nga ministria e Jashtme ruse.

“Atanas Krastin, Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Bullgarisë në Federatën Ruse, u ftua në Ministrinë e Jashtme Ruse, ku iu dorëzua një notë nga Ministria që shpallte punonjësit e Ambasadës Bullgare në Moskë si “persona non grata”. (e papranueshme),” thuhet në deklaratë.

Ministria vuri në dukje se kjo masë është një përgjigje ndaj vendimit të Bullgarisë të marrë në mars për të shpallur “non grata” 10 diplomatë të ambasadës ruse në Sofje.

Më shumë
spot_img
spot_img