Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Rusia miraton vaksinën e tretë kundër COVID-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

09007c6f3b1b87c013c6ece349c557f4

Rusia ka miratuar vaksinën e tretë kundër koronavirusit për përdorim.

Vaksina, e quajtur CoviVac, u zhvillua nga Qendra Chumakov për Kërkimin dhe Zhvillimin e Barnave Imunobiologjike, tha kryeministri Mikhail Mishustin në një takim me qeverinë në Moskë.

“Unë dua të filloj me disa lajme shumë të mira: sot, u regjistrua vaksina e tretë, CoviVac,” tha ai, duke shtuar se deri në mes të marsit, “120,000 dozat e para do të fillojnë në qarkullimin civil”.

Ai ka thënë se do dët ketë siguri dhe kontrolle të rrepta që mos të cënohet cilësia e vaksinës.

Më shumë

spot_img