Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Rusia “frikësohet” nga “kërcënimi” i SHBA, Alexei Navalny dërgohet në spital

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme shërbimi i burgjeve ruse ka njoftuar se Alexei Navalny do të transferohet në spital pasi gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar ndjeshëm.

Ky vendim ka ardhur dy ditë pasi mjeku I Navalny bëri të ditur se shëndeti I kritikut të Kremlinit po përkeqësoj dhe se mund të vdiste.

Sipas tyre kreu i opozitës në më pak se tre javë pasi hyri në grevë urie kishte humbur 50 kilogram.

Shërbimi Shtetëror i Burgjeve (FSIN) tha se Navalny do të dërgohet në një spital të dënuarish të vendosur në një objekt tjetër në Vladimir, një qytet 180 kilometra në lindje të Moskës.

Kujtojmë se mbi çështjet e Alexei Navalny Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar se Rusia do të ketë pasoja nëse aktivisti i opozitës Alexei Navalny vdes në burg.

Mbretëria e Bashkuar, Gjermania dhe Bashkimi Europian gjithashtu shprehën shqetësimin e tyre për trajtimin e Navalny.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img