Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Rusia e shpalli “non grata”, kush është diplomati amerikan që shoqëroi Mike Pompeo-n në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rusia ka shpallur ditën e sotme “non grata” 963 zyrtarë amerikanë, mes të cilëve edhe presidenti i SHBA, Joe Biden, Sekretari i Shtetit Antony Blinken dhe shefi i CIA-s, William Burns.

Në listën e të sanksionuarve është edhe ish-ambasadori amerikan në Azerbajxhan, Matt Bryza, i cili pak ditë më parë ishte në Tiranë, ku shoqëroi ish-Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo.

albsig

spring

Ai mori pjesë në ceremoninë e organizuar nga ambasada amerikane me rastin e 100 vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe SHBA-ve, teksa në foton më poshtë ndodhet mes kryeministrit Rama dhe ish-deputetit socialist Alket Hyseni.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img