Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Rusia dërgon tanke në Krime, separatistët vrasin një ushtar ukrainas

spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritetet në Ukrainë thonë se një ushtar është vrarë gjatë sulmeve separatiste të mbështetur nga rusët, të intensifikuara gjatë ditëve të fundit në jug të vendit.

Sakaq, mediat vendase raportojnë se Rusia ka dërguar drejt Krimesë qindra tanke dhe armatime të rënda këtë fundjavë.

Gjatë këtij viti, 27 ushtarë ukrainas janë vrarë gjatë përplasjeve me separatistët. Kremlini mohon të ketë dërguar trupa në kufi, por autoritetet ukrainase druhen se ushtria ruse mund të veprojë nëse ukrainasit tentojnë të marrin nën kontroll qytetet e kontrolluara prej separatistëve.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img