Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Rusia arrin marrëveshjen me Kinën për prodhimin e përbashkët të mijëra vaksinave Sputnik V

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rusia ka rënë dakord me një kompani kineze për prodhimin e përbashkët të vaksinës Sputnik V

Mediat e huaja bëjnë me dije se fondi Rus për Investime Direkte ka rënë dakord me një partner në Kinë, “Shenzhen Yuanxing Gene-tech”, për prodhimin e të paktën 60 milion dozave të vaksinës Sputnik V.

Mësohet se ky prodhim i përbashkët i vaksinave mes Rusisë dhe Kinës pritet të nisë muajin e ardhshëm.

Deklarata e lëshuar nga fondi rus sot  thekson se marrëveshja është bërë me një nga kompanitë kryesore në sektorin e bioteknologjisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img