Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

Rusia akuzon trupat ukrainase për bombardime të reja në centralin bërthamor të Zaporizhia

spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritetet e emëruara nga Rusia në qytetin ukrainas Enerhodar akuzuan sot trupat ukrainase për ribombardojnë zonën pranë termocentralit bërthamor Zaporizhia. Kjo u bë e ditur nga agjencia ruse e lajmeve TASS.

Zyrtarët thanë se dy predha shpërthyen pranë një ndërtese në termocentralin bërthamor ku ruhet karburanti, shtoi agjencia.

Kievi dhe Moska fajësojnë njëra-tjetrën për bombardimet në zonën e termocentralit bërthamor që ndodhet pranë qytetit Enerhodar në lumin Dnieper.

Më shumë


spot_img
spot_img