Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Rusia akuzon SHBA: Po tenton të armatosë opozitën në Venezuelë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f580ae17cd932c5ab01ba48dfad59213

Ministria e Jashtme ruse akuzoi këtë të premte SHBA-të dhe aleatët europianë në NATO se po diskutojnë si të armatosin opozitën në Venezuelë.

Sipas Ministrisë së Jashtme ruse, SHBA-të tashmë kanë dërguar forcat speciale dhe pajisje pranë shtetit të Amerikës së Jugut.

Moska citoi informacionin për të mbështetur pretendimet por nuk sqaroi se për çfarë lloj informacioni bëhet fjalë dhe kush e mundësoi.

Zëdhënësja e Ministrisë ruse të Jashtme Maria Zakharova tha se autokolona e SHBA me ndihma mund të shkaktojë përplasje në Venezuelë, duke krijuar një pretekst për të hequr presidentin Nicolas Maduro, i cili është aleat i rusëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img