Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Rusi 2018: Kjo është renditja në grup pas humbjes me Italinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

75581a77b263b8ad4876e57353266c95

Pas përfundimit të ndeshjes kundër Italisë, për Shqipërinë duket se kualifikimi në Kupën e Botës është i pamundur.

Renditja në Grupin G ka ndryshuar dhe kombëtarja shqiptare tashmë e gjen veten në vendin e katërt.

ertwerwetr4544.jpg

Rezultatet e Grupit G janë:

Itali-Shqipëri 2-0

12’ De Rosi, 71′ Imobile

Lihtenshtejn-Maqedoni 0-3

43′ Nikolov, 68′ , 73′ Nesterovski

Spanjë-Izrael 4-1

13′ D. Silva, 45’+1′ Vitolo, 51′ D. Kosta, 88′ Isko / 76′ Rafaelov

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img