Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Rusët sulmojnë me raketa bazën e stërvitjes ushtarake në Mykolaiv, 3 të vdekur dhe 5 të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Forcat ruse kanë sulmuar me raketa një bazë të stërvitjes ushtarake në qytetin jugor të Mykolaiv.

Autoritetet lokale thonë se tre persona humbën jetën dhe pesë të tjerë u plagosën kur një raketë ruse goditi një ndërtesë banimi atje.

albsig

Kryebashkiaku i qytetit tha se tetë raketa goditën qytetin dhe u ka kërkuar banorëve që të evakuohen.

Ndërsa një zëdhënës i Ministrisë së Mbrojtjes ruse ka thënë se forcat e Moskës goditën një bazë stërvitore për “mercenarët e huaj” pranë qytetit, duke e shkatëruar atë.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img