Tirana
moderate rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
6.2kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Rusët rrëmbejnë një tjetër zyrtar ukrainas

spot_img

Lajme të ngjashëm

Trupat ruse kanë rrëmbyer një nënkryetar lokal në rajonin Sumy të Ukrainës veriore, tha kreu i rajonit Dmytro Zhyvytskyi.

Zyrtari Oleksiy Shibayev, nënkryetar i bashkisë së qarkut Nova Sloboda po shoqëronte një dërgesë ndihme të ndaluar nga trupat ruse në një pikë kontrolli, kur u rrëmbye nga rusët.

Një numër zyrtarësh të tjerë lokalë ukrainas janë kapur rob nga forcat pushtuese ruse dhe në disa raste janë zëvendësuar nga bashkëpunëtorë.

Më shumë
spot_img
spot_img