Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rusët refuzojnë të marrin vaskinën “Sputnik V”, mendojnë se koronavirusi është krijuar artificialisht

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f7e5a787968af57efe4e1c139edc884d

Rezultatet e anketës së publikuar nga kompania “Levada Center” kanë treguar se qytetarët rusë nuk pranojnë të vaksinohen me “Sputnik V”.

Sipas rezultateve, 62% e rusëve thanë se nuk e donin vaksinën e prodhuar në Rusi, ndërsa 30% thanë se e pranojnë ta marrin.

Sipas qytetarëve, arsyeja kryesore ishin efektet anësore dhe vendimi për të pritur përfundimin e plotë të testimeve.

Anketimi u bë te 1601 njerëz në 50 rajone të Rusisë, ndërkohë që 64% e të anketuarve mendojnë se koronavirusi u krijua në mënyrë artificiale.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img