Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Rusët lëshojnë raketën te qendra tregtare, Zelensky: Ndodheshin 1000 persona brenda

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një raketë ruse ka goditur një qendër tregtare në qytetin Kremenchuk në rajonin Poltava të Ukrainës.

Sipas mediave të huaja dyshohet se ka një numër te madh të personave të cilët kanë vdekur dhe janë plagosur.

albsig

Në pamjet e publikuara shihet se si qendra është djegur plotësisht, ndërkohë më herët presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, tha se 1000 njerëz ndodheshin në qendër në momentin kur raketa gjuajti qendrën,

“Qendra tregtare nuk përbënte ‘asnjë rrezik për ushtrinë ruse’ dhe nuk përbënte ‘asnjë vlerë strategjike’ për rusët”,  tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img