Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

VIDEO/ Rusët i rikthehen kryeqytetit, sulme me raketa në Kiev

spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa shpërthime ndodhën në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen Shevchenkivskiy të kryeqytetit ukrainas, Kiev. Lajmi u konfirmua nga kryetari i bashkisë së qytetit, Vitali Klitschko.

Deri më tani raportohet për 15 sulme me raketa në Kiev, ndërsa ende nuk ka të dhëna për shkakun e shpërthimeve apo viktima.

“Ekipet e ambulancës dhe ekipet e shpëtimit janë dërguar në vendngjarje”, tha Klitschko.

“Banorët janë duke u shpëtuar dhe evakuuar nga dy ndërtesa”, bëri me dije ai.

Shpërthimet kanë ndodhur pranë qendrës së Kievit. Këto sulme vijnë në një ditë kur  liderët e G7 po mblidhen në Gjermani për të diskutuar pushtimin rus të  Ukrainës, si dhe sanksionet e Perëndimit ndaj Rusisë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img