Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Rusët godasin përsëri Donetskun, frikë për bombardimet në termocentralin bërthamor Zaporizhia

spot_img

Lajme të ngjashëm

Forcat në Ukrainë raportuan granatime të rënda ruse dhe përpjekje nga forcat ruse për të avancuar në qytete në rajonin lindor të Donetskut.

Vëmendja është përqendruar në termocentralin bërthamor të Zaporizhia në Ukrainën jugore mes frikës për një katastrofë për shkak të bombardimeve që shënohen në këtë zonë gjatë ditëve të fundit, ku Rusia dhe Ukraina fajësojnë njëra-tjetrën.

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres ka bërë thirrje për një zonë të çmilitarizuar dhe presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar se ushtarët rusë që qëllojnë në termocentralin më të madh bërthamor të Evropës.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img