Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Rusët dalin nga kontrolli, komandantët fillojnë vrasin ushtarët e tyre të plagosur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë tre muajve të pushtimit rus në Ukrainë media të shumta kanë demostruar mënyrën brutale të forcave ruse kundrejt atyre ukrainaseve.

Mirëpo, tani situate në ushtrinë ruse duket se po përshkallëzohet plotësisht. Sipas mediave të huaja mësohet se rusët janë duke vrarë ushtarët e tyre të plagosur.

albsig

spring

Pesë ushtarë ukrainas të cilët janë kapur robër nga ukrainasit kanë thënë se një komandat rus qëndron pas këtyre mizorive.  Sipas tyre ai ka qëlluar disa ushtarë të plagosur nga radhët e tij.

Në një intervistë video me një gazetar ukrainas, ushtarët raportojnë për kushtet e tmerrshme në frontin e luftës.

Komandanti pyeti një ushtar të plagosur nëse mund të ecte akoma. Kur tha jo, ai nxori armën dhe tërhoqi këmbëzën. Thjesht në atë mënyrë. Një ushtar i plagosur ishte shtrirë në tokë dhe një komandant batalioni e vrau”, tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img