Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Rudina Magjistari rrëfen emocionet e lindjes natyrale: Mbrëmë mezi më ka zënë gjumi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

51c629085a75782a6ba11db87c1a923a

Një mrekulli për prezantuesen e njohur Rudina Magjistari. Ardhja e vajzës Mia në jetë, i ka ndryshuar tërësisht jetën asaj.

Dhe ja rrëfimi i saj i parë për emocionet që ka ndjerë, natën pa gjumë dhe mirënjohjen ndaj atyre që e rrethuan:

“Sa shumë mirënjohëse i jam jetës në këto momente! Ndjehem e përmbushur dhe e mbështjelle nga mrekullia e diçkaje sa e pabesueshme, aq edhe e bukur e madhështore, siç eshte krijimi dhe lindja e një fëmije. Pervoja e ditës se djeshme do të më mbetet e paharrueshme. Mirënjohëse ekipit të spitalit që më shoqëroi me aq kujdes e profesionalizëm përgjatë një proçesi lindjeje natyrale dhe për një përkushtim maksimal në orët në vazhdim.

Juve miqtë e mi, ju falenderoj pafund për urimet tuaja plot dashuri e që ma bëjnë akoma më speciale ardhjen e Mias në këtë bote. Ndjehem në borxh që s’ju përgjigjem dot një e nga një. Por edhe me fat që ju kam.

Mbrëmë mezi më ka zënë gjumi… Eshtë vetëm fillimi i një rrugëtimi të jashtëzakonshëm. Faleminderit Zot!”

Lexo edhe: Rudina Magjistari bëhet nënë, vjen në jetë Mia

Më shumë

spot_img
spot_img