Tirana
overcast clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
0.5kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
spot_img

Rudina Hajdari takon rastësisht Flutura Açkën gjatë fushatës zgjedhore, bisedojnë dhe bëjnë foto bashkë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja Rudina Hajdari është takuar me kandidaten e PD-së, shkrimtaren e njohur Flutura Açka.

Hajdari i ka dedikuar edhe një postim në rrjetet sociale, ku shkruan se pasi biseduan për një farë kohe, shkrepën edhe një foto.

Sipas Hajdarit, gara e tyre nuk është një garë muskujsh e lufte për jetë a vdekje, por garë idesh e parimesh se si vendi ecën përpara.

Ajo shprehet se kultura e luftës së paskrupuj për pushtet duhet të marrë fund.

Postimi i plotë:

Përgjatë fushatës derë më derë sot u hasa me kandidaten rivale, znj. Flutura Açka.

U takuam, u përshëndetëm, biseduam dhe bëmë një foto bashkë.

Gara jonë nuk është e nuk duhet të jetë garë muskujsh dhe lufte për jetë a vdekje por garë idesh e parimesh se si vendi ecën përpara.

Kultura e luftës pa skrupuj për pushtet dhe e muskujve që tmerrojnë qytetin e prishin harmoninë e qytetarëve duhet të marrë fund.

Nëse duam të shkojmë drejt perëndimit, duhet të sillemi si të tillë duke nisur nga ne politikanët.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img