Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Rudina Hajdari publikon fotot nga organizimi i protestës: As vapa nuk na ndalon t’i rikthejmë shpresën shqiptarëve më 7 korrik

spot_img

Lajme të ngjashëm

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD-së së Rithemeluar, politikania e djathtë Rudina Hajdari, ka publikuar disa foto ku tregon se si demokratë të bashkuar po punojnë për organizimin e protestës së 7 korrikut.

Pa marrë parasysh temperaturat e ekstremisht të larta, sipas Hajdarit demokratët po punojnë pasi Shqipëria është në rrezik nga një qeverisje e papërgjegjshme.

Në postimin e saj Hajdari shkruan se është detyra e opozitës që të punojë fort pa pushim për tu rikthyer shqiptarëve besimin dhe për t’u risjellë atyre shpresën e humbur.

“Vapa dhe periudha e pushimeve nuk i ndalin demokratët që të punojnë fort për organizimin e protestës së datës 7 korrik.

Shqipëria është në rrezik sepse po qeveriset nga një njeri i papërgjegjshëm i cili nuk ka lënë burim natyror, pasuri kombëtare e qindarkë nga buxheti pa zhvatur për interesin e tij dhe klientëve të tij.

Teksa një pakicë pasurohet, shqiptarët vuajnë apo emigrojnë drejt vendeve që u japin shpresë për të ardhmen.

Është detyrë e opozitës që të punojë fort e pa pushim për tu rikthyer shqiptarëve besimin se mund ta ndërtojnë të ardhmen këtu dhe për tu risjellë atyre shpresën e humbur.

E lumtur që sot pashë shumë energji pozitive dhe force te strukturat e njësisë nr.2 në Tiranë”, shruan Hajdari.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img