Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Rudina Hajdari nuk e fsheh gëzimin: Listat e hapura tashmë janë realitet, falenderoj Bashën që iu përgjigj thirrjes sonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4258bf3d80757005499f74d2d19a6ebe

Rudina Hajdari nuk e fsheh gëzimin pas mbledhjes 2 orë e gjysmë të Këshillit Politik ditën e sotme në Pallatin e Kongreseve.

Në një deklaratë për mediat, deputetja Hajdari, një nga nismëtaret dhe propozueset e para të hapjes së listave, tha se është shumë e lumtur që të treja palët janë pro listave të hapura, si dhe nuk nguroi të falenderojë PD dhe Bashën që iu përgjigjën thirrjes së opozitës parlamentare për listat e hapura 100%.

“Pra tani kemi 3 pozicione të cilat janë pro listave të hapura. Tashmë kemi dhe iniciativë ligjore në Kuvendin e Shqipërisë që garanton hapjen e listave. Ne i kemi qendruar qendrimit tonë, dhe i qendrojmë ende, që listat të hapen 100%. Përsa i përket listave të hapura, tashmë ato janë realitet për Shqipërinë dhe shqiptarët. Më në fund PD pas shumë thirrjesh, erdhën te qendrimi ynë dhe u bashkuan te kjo kauzë. Dhe një herë faleminderit shumë për të gjitha këto përpjekje që kemi ndërmarrë së bashku. Është fakt që kemi 3 palë që po mbështesin plotësisht listat e hapura prandaj të shikojmë se si do ecim përpara, por tani jam shumë e lumtur për këtë”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img