Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Rudina Hajdari i përgjigjet Nismës ‘Thurje’: Nuk tërhiqem nga projekti, më vjen mirë që po bëhet debat për këtë çështje

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ce55d63d38c17f8d2275cd75dd43d5e3

Rudina Hajdari ka reaguar menjëherë pas deklaratës së Pano Sakos sot për mospjesmarrje në zgjedhjet e 25 prillit pasi parlamenti dhe një grup deputetësh dështuan në nismën për hapjen e listave të deputetëve.

Rudina Hajdari thotë se nuk do të ketë asnjë tërheqje nga projekti, duke e konsideruar deklaratën e Sakos si një deklaratë individuale dhe aspak një vendim I lëvizjes Nisma Thurje.

Zonja Hajdari do të detajojë mënyrën sesi do të vazhdojë bashkëpunimi, dhe nëse e ka fjalën për tërheqje nga hapja e listave apo nga nisma “Thurje”.

Gjithsesi, pavarësisht përpjekjeve të zonjës Hajdari në Kuvend, Parlamenti I Shqipërisë bëri ndryshimet në Kodin Zgjedhor sipas propozimeve të PS.

“Më vjen mirë që ajo që po bëjmë ka interes dhe ngjall debat. Kuy është tregues se po lind dicka e shëndetshme” tha Hajdari, duke nënkuptuar se debati për këtë cështje do të vazhdojë

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img