Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Rudina Hajdari flet për raportet me demokratët jashtë Kuvendit: Takoj disa prej tyre, përfshirë edhe Berishën

spot_img

Lajme të ngjashëm

d7f18ebfa29636191c916a0bc433fdab

Deputetja Rudina Hajdari mbajti sot një konferencë përvshtyp ku foli për shkarkimin e saj si kryetare e grupit demokrat. 

Hajdari bëri fajtorë tre deputetët Alban Zeneli, Arben Elezi dhe Korab Lita, për të cilët tha se po mundohen të largojnë vëmendjen nga hapja e negociatave.

Teksa theksoi se nuk e ka pranuar dorëheqjen në mbledhje ashtu sikurse pretendon Korab Lita, Hajdari iu përgjigj edhe pyetjeve të gazetarëve.

Ndërsa hodhi dyshime se pas vendimit të grupit fshihet edhe opozita jashtë, duke i drejtuar gishtin Lulzim Bashës, deputetja u shpreh se vijon të ketë takime me demokratët jashtë Kuvendit.

“Kam takur me disa ish deputetë, përfshirë edhe zotin Berisha. Janë disa prej tyre që këtë betejë po bëjmë ne për ndryshimin e sistemit e duan edhe ata. Unë nuk mendoj që kryetari i PD e do këtë lëvizje apo ndryshim sistemi”, tha Hajdari.  

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img